İLESAM ve Eser Sahipleri

Posted by on Kasım 27, 2008 in Etkinlik

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM), Kültür Bakanlığı ve İnönü Üniversitesi ile birlikte 27 Kasım 2008 tarihinde Malatya’da “Eser Sahiplerinin Haklarının Korunması ve Korsanla Mücadele” konulu bir etkinlik gerçekleştirecek. Etkinlikte, Prof. Dr. Vahit Bıçak “Fikir ve Sanat Eserleri Kanununda Eser, Eser Sahibi ve Eser Sahibinin Hakları”, Av.  Banu Özşen Sevil “Eser Sahibinin Haklarının İhlali Halinde Başvurulabilecek Yollar”, Doç. Dr. Ramazan Acun “Eser Sahiplerinin Haklarını Korumada Meslek Birliklerinin Rolü” başlıklı sunumlar yapılacak. Eser sahiplerinin haklarını korumaya yönelik uygulamalarla ilgili olarak da, Malatya Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Ahmet Pehlivan tarafından “Korsanla Mücadele Stratejileri” başlıklı bir sunum gerçekleştirilecek. İnönü Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak olan toplantı, saat 14.00’de başlayacak. (İLESAM)

Diğer yandan, İLESAM bilim ve edebiyat çalışma grupları arasında, “Tercüme Eseri Sahipleri Çalışma Grubu”na da yer açtı. (İLESAM)

Daha fazla Etkinlik
Farsça Çevirmeni Makbule Aras

PEN Çeviri ve Dil Hakları Komitesi’nin Galapera Sanatevi’nin katkısıyla düzenlediği Bir Dil-Bir Çevirmen toplantılarında Farsça çevirmeni Makbule Aras konuk ediliyor....

Kapat