Çevbir Çevirmenler Sözlüğü 2009

Posted by on Kasım 13, 2009 in Duyuru, Manşet

Kitap Çevirmenleri Birliği, ÇEVBİR, Türkçenin çevirmenlere ayrılmış ilk özel sözlüğü olan Çevirmenler Sözlüğü‘nü e-kitap olarak yayınladı. Tüyap Kitap Fuarı sırasında özel CD içinde e-kitap olarak yayınevlerine dağıtılan bu sözlük, Çevbir üyesi olan ve birçok kitap çevirisi yayınlanmış olan çevirmenlerin yaşamöykülerini, eserlerini, fotoğraflarını içeriyor.

İleride genişletilerek matbu olarak yayınlanması da tasarlanan Çevirmenler Sözlüğü‘nden iletişim kurmak istediğiniz çevirmenlerin iletişim adreslerini Çevbir‘e (www.cevbir.org) başvurarak elde edebilirsiniz.

Sabri Gürses tarafından yayına hazırlanan bu sözlük internet üzerinde okunabilir, indirilebilir. Tüm hakları Çevbir’e ait olan bu sözlüğün amaçları dışında izinsiz kullanılması, dağıtılması yasaktır.

Daha fazla Duyuru, Manşet
Bir ÇİD Etkinliği: Kalite Denetim Standartları

"Çeviri İşletmeleri Derneği bu kez Kalite Denetim Standartları Toplantıları kapsamında 16 Kasım 2009 Pazartesi günü saat 19:30'da standartlar konusunda dünyanın önde gelen isimlerinden Dr. Gabriele Sauberer'i ağırlıyor. Toplantıda Dr Sauberer AB Kalite Standardı EN15038'in tüm dünyadaki etkisi üzerine bir sunum yapacak. ÇID olarak amacımız birikimlerimizi paylaşmak ve sektör içi iletişimi güçlendirmek. Hepimiz için yararlı olacağını düşündüğümüz bu etkinlikte sizleri aramızda görmek bizi mutlu edecektir."

Kapat