Radyo-Televizyon Korsanla Mücadele Yarışması

Posted by on Ocak 2, 2010 in Duyuru

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği, RATEM üniversite gençlerine yönelik başlattığı korsanla mücadele film, afiş vb. medya tasarım yarışmasının ikincisini yapıyor. Son başvuru tarihi 20 Şubat 2010 olan ödüllü yarışmanın ayrıntıları RATEM internet sitesinden öğrenilebilir.

Aklıma Bir Fikir Geldi!

Değerli gençler,

Eser sahiplerinin haklarının korunması, yasadışı uygulamaların gelişiminin durdurulması, müzik, sinema, bilimsel çalışma, edebiyat ve yazılım gibi üretim alanlarının olumsuz etkilenmemesi ve fikir hakları alanının korunarak uluslararası platformda saygınlığımızın sağlanması amaçlarıyla düzenlediğimiz bu yarışmada sizlerin fikirlerinin büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. Sizler yaratıcı fikirlerinizle, toplumun bu konuda duyarlılığının gelişmesini sağlayacak, “fikri hak” alanının bir insan hakkı olduğu bilincini yaygınlaştıracaksınız.

Sizden Ne Bekliyoruz
Fikir ve sanat eserleri sahipliği konusunda toplumsal duyarlılığın geliştirilmesini sağlayan, korsanla mücadele konusuna dikkat çeken iletişim fikirleri ve kampanya uygulama örnekleri bekliyoruz. 

Kampanya Kimin İçin Hazırlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile RATEM – Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği kampanyanın hazırlığını talep eden kuruluşlardır. Üretilecek çalışmalarda bu kurumların logoları yan yana kullanılacaktır. Logoların orijinallerini www.ratem.org sitesinde bulabilirsiniz.

Kullanılacak Mecralar

Radyo ve TV
Kampanyanın ana mecrası radyo ve televizyonlar olacaktır. Bu nedenle sizden öncelikli olarak radyo spotu ve televizyon için 30 saniyeyi geçmeyecek bir filmi üretmenizi istiyoruz. Üretilen eserlerin CD-DVD ortamında son başvuru tarihine kadar gönderilmesini bekliyoruz.

Gazete
Gazete kampanyanın önemli bir destek mecrasıdır. “Yarım sayfa” gazete ilanı çalışmanızı istiyoruz. Ölçü, 35.5*26 cm. Bir ilan çalışabileceğiniz gibi, birden fazla çalışma da yapabilirsiniz.

Dergi
Basında dergi de kullanılacak. Bu nedenle aynı fikrin dergi için uyarlanmış halini de istiyoruz. Ölçü, 21*29.7 cm.

Unutmamanız gereken şey, radyo ve TV mecralarına ilişkin çalışmalarınızı mutlaka göndermenizdir. Gazete ve dergi mecralarına ilişkin çalışmalar destek mecrayı oluşturmaktadır. Kampanya bütünlüğünü anlatabilmeniz bakımından gönderilmesi önerilmektedir. Kampanyanızın iletişim fikri ve amaçlarını anlatan sunumunuzla birlikte kampanya uygulamalarınızı bekliyoruz.

Zorunluluklar

Duru ve temiz bir Türkçe kullanmanız, ‘olmazsa olmaz’ ilk koşul. Gönderdiğiniz işler öncelikli olarak imla ve dil bilgisi değerlendirmesinden geçecek. . Daha sonra konuya uygunluk, yaratıcı fikir ve sunum ile uygulamalar dikkate alınacaktır.


UNUTMAYIN!
Son Katılım Tarihi: 20 Şubat 2010

Daha fazla Duyuru
Turkish Book Review: July-December 2009

"Türkiye'nin tek İngilizce kitap tanıtım dergisi Turkish Book Review'un beşinci sayısı Ortadoğu’da edebiyat, kültür ve politika üstüne özel bir dosyayla yayınlandı."

Kapat