Ekranlarda Bir Çevirmen

Posted by on Şubat 1, 2010 in Çevirmen, Duyuru

Baysan Bayar2 Şubat ve 9 Şubat günleri bir çevirmen ekranların konuğu olacak. Baysan Bayar, 2 Şubat 2010 günü saat 15:00’de Kanal B’de Betül Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu Seçtiğimiz Kitaplar programına; 9 Şubat 2010 günü saat 17:05’te de Habertürk’te Balçiçek Pamir’le Söz Sende programının canlı yayınına katılacak.

Maeve Binchy, Stephen King, Patricia D. Cornwell, Sidney Sheldon, Mary Stanley, George D. Shuman, Gioio Diliberto, Lesley Lokko, Jeffrey Archer ve Alice Sebold’dan çevirileri bulunan Baysan Bayar, geçtiğimiz günlerde Show TV ve Cine5 ekranlarına “en çok satanların çevirmeni” olarak konuk olmuş ve çeviri çalışmalarını anlatmıştı.

Daha fazla Çevirmen, Duyuru
Çeviribilim Yaratıcı Şiir Çevirisi Yarışması: Allen Ginsberg

Amerikalı şair Ginsberg'ün "The Ballad of Skeletons" (1996) adlı şiir-şarkısını istediğiniz şekil ve tarzda, yaratıcı bir şekilde çevirmeye davet ediyoruz sizleri. Sizce bu şiir-şarkının çevirisi nasıl olursa o şekilde yapıp gönderdiğiniz çevirileri yarışma süresi içinde dergide yayınlayacağız ve en iyileri arasından iki tanesini ödüllendireceğiz. Ödül sürpriz olacak. Yarışmanın süresi 29 Ocak 2010-28 Şubat 2010 arasında bir aydır. Çevirilerin sgurses@ceviribilim.com adresine gönderilmesi rica olunur.

Kapat