Etkinlikler: Diye Global Communications, Çevbir, Okan Üniversitesi

Posted by on Nisan 15, 2010 in Duyuru

Diye Global Communications & VIII. ELIA Networking Days: Diye Global Communications, sekizinci uluslararası ELIA Networking Days’i İstanbul’da düzenlenmesine aracılık ediyor. Bu etkinlik 15-17 Nisan 2010 tarihleri arasında Taksim, Titanic City Hotel’de gerçekleştirilecek. Ayrıntılı bilgi Diye ve European Language Industry Association sitelerinden edinilebilir.

Ebruli Bahçe: Çevbir’in dil konulu etkinliklerinin Ermenice, Rumca, Ladino ve Türkçe’yi konu eden “Ebruli Bahçe” adlı sonuncusu, Ayşe Özdemir yönetiminde 17 Nisan 2010, Cumartesi günü, Depo İstanbul’da gerçekleştirilecek.  Etkinlikte Pakrat Estukyan, Ari Çokona, Mahir Ünsal Eriş ve Mehmet Ölmez konuşmacı olacak. www.cevbir.org

Hans Vermeer Anma Toplantısı: Okan Üniversitesi 7 Mayıs 2010 günü, çeviribilimci Vermeer için anma toplantısı düzenleyecek. Ayrıntılar ileriki günlerde kesinleşecek.

Daha fazla Duyuru
Kitap Çevirmenleri Birliği Duvarlarını Yıktı

Mayıs 2005'te kitap çevirmenlerinin meslek birliği olarak kurulan Çev-Bir, 27 Mart 2010 günü yapılan genel kurulda genel bir çevirmen meslek birliği olma kararı aldı.

Kapat