Çağdaş Okur ve Çevirmen Adayları

Posted by on Kasım 10, 2006 in Güncel

?
Yukarıdaki resim 9 Kasım 2006 günü İstanbul’da, uluslar arası Four Seasons oteller zincirinin Sultanahmet şubesinde çekilmiş. Kutlanan olay, “Milli Eğitim Bakanlığı ile Bağcılar Belediyesi’nin, ilçede okuma-yazma öğretilen 20 bin öğrenci velisine yönelik, ilkokul diploması yerine geçecek belge alabilmelerini sağlayacak 72. Kademe Okuma-Yazma Kursları’yla ilgili protokol imza töreni.” Törende Milli Eğitim Bakanı, İstanbul Valisi, Bağcılar Kaymakamı, İl Milli Eğitim Müdürü, Başbakan’ın eşi ve “kara çarşaflı ve türbanlı kursiyerler” yer almış. (Hürriyet, 10 Kasım 2006) Doğal olarak, “kara çarşaflı ve türbanlı kursiyerler”, bir yabancı dil kursuna katılırlarsa çevirmenlik belgesi de alabilecekler. Aslında, resmin altında şu da yazabilir ve hiç şaşırtıcı olmazdı: “Four Seasons Hotel’de verilen resepsiyonda, Başbakan’ın eşiyle birlikte yazar X ve çevirmeni Y görünüyor.”
Ama bir daha okuyalım: “kara çarşaf ve türbanla” ilkokula gidemeyecek olan “kara çarşaflı ve türbanlı kursiyerler” “ilkokul diploması yerine geçecek belge“yi M.E.B.’ndan mı aldı?

Uyarı: bu haber aktarımında konu, okuma yazma kursunun sonucunda sertifika yerine “diploma yerine geçecek belge” verilmesidir.

Daha fazla Güncel
Layık Ülke

Önce www.nesil.com.tr yazıp açılan sayfaya bakalım: Nesil Yayınları / Nesil Takvim / Nesil Catering / Nesil Matbaacılık / Nesil Basım...

Kapat