İmaminordusu.yok – Bu kadar tembel intihal olmaz ki!

Posted by on Mart 27, 2011 in İnternet, Güncel

imamınordusu.com adresini tıpkı karagunesblogspot.com adresi gibi merakla izliyorum. İşin altında ne çıkacak diye. Hatırlayanlar bilir: Kara Güneş de Salman Rushdie’yi yayınlayarak yeri yerinden oynatmak üzere yola çıkmıştı.

Fakat işin altında iyi bir şey çıkmayacağı kolayca görünüyor.

Ahmet Şık’ın kitabından diye yayınlanan taslak, Necip Hablemitoğlu’nun Köstebek adlı kitabından (internette tuhaf bir sitede izinsiz yayını var) ve Hakan Soytemiz’in “Sinir Düğümüne Dönüşmüş Beyinler” adlı yazısından intihal. Ve bunu basit bir internet taramasıyla görmek mümkün. Imaminordusu.com adresini alanlar metinlerde ufak tefek değişiklikler yapmışlar.

Taslaktan alıntı:

Telekulak skandalının asıl failleri, görevlerinin başındadır ve bugüne kadar haklarında karşı bir soruşturma başlatılmamıştır. Yani, yaptıklarının yanlarına kâr kalmıştır. Buna karşılık, bu komplonun seçilmiş kurbanlarının mağduriyetleri ise çok yönlü olarak devam etmektedir. …..

Fethullahçı istihbaratçılar,  diledikleri tüm siyasiler, bürokratlar, yargı mensupları, gazeteciler, akademisyenler ve işadamları için de yapabilecek güç ve deneyime; istedikleri şirketler üzerine polisiye önlemler uygulayarak zarar verecek, haksız rekabete yolaçacak olanaklara sahiptirler. …..

Bu olgu, devletin zaafıdır ve bu zaafın ortadan kaldırılması için fethullahçıların tüm istihbarat birimlerinden tasfiye edilerek yargıya sevkedilmeleri gerekmektedir.

Hablemitoğlu’ndan alıntı:

Görüldüğü gibi, Telekulak skandalının asıl failleri, görevlerinin başındadır ve bugüne kadar haklarında karşı bir soruşturma başlatılmamıştır. Yani, yaptıklarının yanlarına kâr kaldığı gibi bir görüntü, el’an sürmektedir. Buna karşılık, bu komplonun seçilmiş kurbanlarının mağduriyetleri ise çok yönlü olarak devam etmektedir. Anlaşılan şudur ki, fethullahçı istihbaratçılar, Cevdet Saral ve ekibine karşı yaptıklarını, diledikleri tüm siyasiler, bürokratlar, yargı mensupları, gazeteciler, akademisyenler ve işadamları için de yapabilecek güç ve deneyime; istedikleri şirketler üzerine polisiye önlemler uygulayarak zarar verecek, haksız rekabete yolaçacak olanaklara sahiptirler. Bu olgu, devletin zaafıdır ve bu zaafın ortadan kaldırılması için fethullahçıların tüm istihbarat birimlerinden tasfiye edilerek yargıya sevkedilmeleri gerekmektedir.

Taslaktan alıntı:

Tepki verenlerin tasfiye edilmelerinde; kamuoyunun bilgilendirilmesine yönelik girişimlerin engellenmesinde; soruşturma açtıran ve yürütenlerin pişman edilmesinde, kısaca Cumhuriyetin gelmiş geçmiş en tehlikeli organize suç örgütüyle karşı karşıyayız. …..

Bugüne kadar cemaate ters düştüğü için binlerce emniyet mensubu iftira ve sahte belge, tutanakla ya da tehdit, asılsız ihbarla disiplin cezası aldılar, işlerinden atıldılar.

Hablemitoğlu’ndan alıntı:

“..tepki verenlerin ve de verecek olanların, yani cemaat deyimiyle “hasım”ların derhal tasfiye (imha) edilmelerinde; kamuoyunun bilgilendirilmesine yönelik girişimlerin en etkin biçimde önlenmesinde; soruşturma açtıran ve yürütenlerin pişman edilmesinde, kısaca Cumhuriyetin gelmiş geçmiş en tehlikeli dinsel organize suç örgütü  karşısında birey olarak yalnız kalmanızda bulabilirsiniz…

Ancak, bugüne kadar fethullahçılara ters düştüğü için kaç bin Emniyet mensubunun haksız suç isnadı ve iftiraya dayalı sahte belge ve tutanakla ya da tehdit, asılsız ihbarla disiplin cezası aldıkları, işlerinden atıldıkları bilinmiyor…

Taslaktan alıntı:

Fethullah Gülen, ilkokulu dışarıdan bitirmiş, birkaç yıl Arapça eğitimi almış, sıradan bir cami müezziniyken, nasıl olduğu bizce malum süreçlerden geçirilerek, önce vaizliğe, sonra ‘hocaefendi’liğe ve oradan cemaat liderliğine yükseltilmiştir. …..

Gülen örgütünün elinde biriktirdiği güç, bütün ülkenin gündemini belirleyebiliyor. Bir yandan, medya destekli işletilen yargı süreçleri diğer yandan Fethullahçı değilseniz, saçmalığını anlamakta zorlanmayacağınız iddianameler.

Hakan Soytemiz’den alıntı:

“Fethullah Gülen, ilkokulu dışarıdan bitirmiş, birkaç yıl Arapça eğitimi almış, sıradan bir cami müezziniyken, nasıl olduğu bizce malum süreçlerden geçirilerek, önce vaizliğe, sonra ‘hocaefendi’liğe ve oradan cemaat liderliğine yükseltilmiştir. ..

Gülen örgütünün elinde biriktirdiği güç, bütün ülkenin gündemini belirleyebiliyor. Bir yandan, medya destekli işletilen yargı süreçleri ve eğer Fethullahçı değilseniz, saçmalığını anlamakta zorlanmayacağınız iddianamelerle, yalnızca devletin eski ulusalcı-Kemalist kanadına yönelik değil, devrimcilere karşı da yürütülen temizlik harekâtları, diğer yandan, işçi sınıfının mücadelesini baltalayacak politikaların hayata geçişinin kolaylaştırılması…”

Çalınan metinlerden birinin sahibi öldürüldü, diğeri hapiste: Neden yapıyorsunuz bunu? Neden?

Ek

imaminordusu.com adresindeki sitenin Ahmet Şık ve onunla bağlantılı birileriyle ilişkisi olmadığına herhalde kimsenin şüphesi yoktur. 26 Mart 2011 günü Şık’ın da geçmişte editörlüğünü yaptığı Habervesaire sitesinde, dezenformasyon olasılıklarıyla ilgili bir açıklama yapılmıştı:

“Ahmet Şık’ın gazeteci ve öğretim üyesi arkadaşları, alan adı ve sunucu hizmeti ABD Arizona‘dan alınan ve kimliği belirsiz kişiler tarafından açılan www.imaminordusu.com internet sitesinin ve buna bağlı FacebookTwitter hesaplarının da benzeri siteler gibi yanıltıcı bilgi yaymak için kurulduğu görüşünde. Ahmet Şık’ı Ergenekon davası kapsamında tutuklanmaya götürendezenformasyon ve karalama kampanyası sürecinin şimdi de kitap için tekrarlandığını belirten arkadaşları kitabın itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını ve kitabın özgün haliyle ilgisi olmayan, tahrif edilmiş bir takım metinlerin yayılmaya çalışıldığını belirtiyor.” (Habervesaire)

Sitedeki intihal metinler 27 Mart 2011 günü yayınlanmış.

Güncelleme

Alıntılar 27 Mart günü öğleden sonra, Türkçe harflerle yazmaya bile üşenen şu yazıyla yayından kaldırıldı:

“Taslaktan alintilar’i dun gece actik ve denemek icin test amacli internetten derledigimiz birkac alinti koyduk. Onumuzdeki gunlerde sizlere kitabin taslagindan detayli bilgileri vermeye calisacagiz.”

Yayınlanan alıntıları yayından kaldırılmadan önce sitelerine aktaranlar oldu:

http://www.habercumhuriyeti.com/haber/8588/imaminordusucom-siziyor.html

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/imamin-ordusundan-kuskulu-alintilar-yayinlandi-haberi-40771

Daha fazla İnternet, Güncel
Kitap Değil, Yazarı Serbest Kalsın, Kitabı Libya’da Yayımlasın

Keşke 24 Mart 2011 günü yazılan kitabı silmek mümkün olsaydı.

Kapat